R jak Rodzina, R jak Razem, R jak Retro, wreszcie R jak Radom. Dzieci i młodzież – z pomocą dorosłych, oczywiście – Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" zaprasza do udziału w konkursie „Z Archiwum R”. Nagrodą jest oryginalna, rodzinna sesja w stylu retro! W lutowej odsłonie czeka na rodzinne historie miłosne, w marcowej – zachęca do wspominania czasów PRL-u
Z okazji Dnia Babci i Dziadka MOK "Amfiteatr" chce zaproponować familijny konkurs.
Przyłączyliśmy się do akcji "Aktywne ferie na Mazowszu" i gorąco, choć ze śniegiem w tle, zapraszamy do starego Radomia, sielskiego skansenu oraz niedalekiego Szydłowca. NIe tylko w ferie. Polecamy także szlak księcia mazowieckiego Janusza A jeśli ktoś chciałby wybrać się szlakiem zamków i pałaców, to polecamy wycieczkę szlakiem księcia mazowieckiego Janusza – z Piaseczna przez: Czersk, Warkę, Kozienice, Sieciechów, Zwoleń, Iłżę, Szydłowiec do Chlewisk.
Ze względu na trwającą pandemię przypominamy o stosowaniu się do szczególnych zasad bezpieczeństwa. Zwiedzajmy, spacerujmy, ale z rozsądkiem, zważając na zdrowie i życie swoje oraz innych. Odpoczywajmy na świeżym powietrzu. Wybierajmy miejsca, gdzie nie ma dużego natężenia ruchu.
Radom i Szydłowiec. Zagraj w szachy z Gombrowiczem
Niedawno przy ul. Traugutta, na skraju parku Planty pojawił się nowy plan Radomia. Mapa zastąpiła swoją, zniszczoną przez czas i wandali, poprzedniczkę. Mamy nadzieję, że plan, który został zaktualizowany i wykonany we współpracy z Wydawnictwem BiK będzie przydatny nie tylko turystom, ale również mieszkańcom naszego miasta.
fot. Karol Pakosz
22 stycznia zaprosiliśmy przed ekrany i monitory na noworoczny koncert w wykonaniu Gospel Radom. Retransmisję koncertu mogą Państwo obejrzeć w dowolnym momencie.
Gospel Radom to chór działający w Radomiu od 2006 roku. Został założony i jest prowadzony przez Iwonę Skwarek – uznaną radomską wokalistkę i pedagoga. Chór działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej. Jest rozpoznawalnym i cenionym w mieście zespołem wykonującym muzykę gospel.
https://www.facebook.com/amfiteatr.radom
Koncert karnawałowy Radomskiej Orkiestry Kameralnej, którego transmisja miała miejsce 16 stycznia na kanale YouTube Radomskiej Orkiestry Kameralnej, był pełen energii, a to za sprawą utworów Niezapomnianego Astora Piazzolli. Podczas tego koncertu w roli głównej wystąpiły dwa niezwykłe czarno-białe instrumenty. Chodzi oczywiście o fortepian i akordeon. Przy fortepianie zasiadł wspaniały pianista Michał Drewnowski. Można było usłyszeć "Cztery Pory Roku" Astora Piazzolli. Skoro zabrzmiały dźwięki tanga nie może zabraknąć brzmienia akordeonu, na którym zagra niezastąpiony Leszek Kołodziejski. Zapraszamy do wspólnego zanurzenia się w atmosferze argentyńskiego tanga, która idealnie wpasowuje się w czas karnawału. Nagranie można obejrzeć na stronie Youtube.
17 stycznia o godz. 16.30 w kościele Zwiastowania NMP w Jasrzębi k. Radomia odbył się Koncert Noworoczny Roberta Grudnia. Artysta zagrał na organach, które powstały dla szkoły Pius XII College w holenderskim mieście Dourne. Do kościoła w Jastrzębi zostały przetransportowane w 2017 r., a od 2018 r. służą tutejszej parafii. W programie koncertu prezentacja organów w utworach klasycznych i wariacjach na temat kolęd. Z uwagi na epidemię koronawirusa koncert odbył się online i nadal można go obejrzeć.
https://www.facebook.com/jastrzebia/
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" zaprasza do oglądania nowego cyklu pt. „Sztuczki, sztuki TV”, przeznaczonego dla najmłodszych widzów. Pierwszy odcinek już jest dostępny na kanale youtube MCSW "Elektrownia":
https://www.youtube.com/channel/UC4IlmT0Ol7MQ9klAfzPyUGQ
W kolejnych nagraniach będziemy obalać stereotyp, że sztuka współczesna jest czymś nieprzystępnym, nudnym i niezrozumiałym. Będziemy przekonywać, że jest wprost przeciwnie! A pierwszym krokiem do tego, żeby ją polubić, jest oswojenie się z nią.
Kiedy możemy mówić o początkach sztuki współczesnej? Na czym polegała zmiana w sztuce? Od których artystów wszystko się zaczęło? – odpowiedzi na te pytania znalazły się w premierowym odcinku.
Fascynującą podróż po świecie sztuki współczesnej zapewni Małgorzata Jagielska, pracownik działu edukacji MCSW "Elektrownia".
W czwartek, 31 grudnia, na facebookowym profilu Ośrodka Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" odbyła się premiera filmu fabularnego "Kwartet Beethovena" w reżyserii Piotra Buczaka. Z racji na trwającą pandemię była to premiera online. Film można nadal obejrzeć w Internecie. Więcej pod tym adresem: https://www.facebook.com/ResursaObywatelska/videos/390979311992860/
Produkcja będąca adaptacją autobiograficznego opowiadania Waldemara Nowakowskiego, opowiada historię nielegalnych lekcji muzyki w radomskim getcie na Glinicach u żydowskiego nauczyciela Pawła Gisera w czasie II wojny światowej. Do getta przekradają się z narażeniem życia polscy chłopcy, żeby kontynuować swą muzyczną edukację u znanego muzyka i pedagoga. Obraz wyprodukowany przez „Resursę” przedstawia zarówno realia okupacyjnego Radomia, jak i miłość młodych ludzi do muzyki, która okazuje się silniejsza od strachu. W rolę Pawła Gisera wcielił się aktor Teatru Żydowskiego w Warszawie Jerzy Walczak.
Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.
Centrum Informacji Turystycznej
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu sp. z o.o.
Plac Dworcowy 2 (budynek dworca PKP)
26-600 Radom
tel. 48 360 06 10
tel. kom. 793 456 783
email: cit.radom@cit.radom.pl
Centrum Informacji Turystycznej
Urząd Miejski w Radomiu
ul. Rwańska 16
26-600 Radom
tel. 48 36 20 536
email: cit@umradom.pl